OBSIDIÁN SNEHOVÝ

MATERIÁL: prírodný polodrahokam

VEĽKOSŤ: 8 mm

ÚČINKY:

Obsidián na nás pôsobí upokojujúco. Jeho energia poskytuje rovnováhu tela, ducha a mysle. Napomáha nám rozpoznávať stresujúce psychické vzorce, nesprávne myslenie a vážiť si aj chyby, aj úspechy.

Napomáhajú odstraňovať emocionálne bloky a negatívne správanie. Sú vhodným doplnkom pri meditácii, prehlbujú upokojenie a uvoľnenie, jasnosť mysle a tok energie.

STAROSTLIVOSŤ

Drahé kamene absorbujú negatívnu energiu od vás, ale aj z okolitého prostredia. Preto je dôležité pravidelné čistenie. Viac o tom ako sa o drahé kamene starať, nájdete tu: Čistenie drahých kameňov.

Snehový obsidián je krehký, a preto vyžaduje pri manipulácii a starostlivosti opatrnosť. Čistite ho mydlovou vodou, s jemným nie príliš agresívnym mydlom a opláchnite čistou vodou, dobre osušte.

Obsidián je krehký, a preto vyžaduje pri manipulácii a starostlivosti opatrnosť. Čistite ho mydlovou vodou, s jemným nie príliš agresívnym mydlom a opláchnite čistou vodou, dobre osušte.

Energiu môžete dobiť vystavením kameňa dennému svetlu na 10-12 hodín. Nedávajte ho na priame slnko, aby sa farba kameňa nezmenila. Môžete ho vystaviť svitu mesiaca na celú noc.

NOSENIE

Jeho účinky sa zvyšujú, ak ho budete nosiť v blízkosti svojej aury čo najdlhšie, aj po celý deň.

KOMBINOVANIE S INÝMI KAMEŇMI

Energiu kameňa môžete zvýšiť v kombinácii s kameňmi Achát, Jaspis, Hematit, Ametyst.

KAMEŇ ZVEROKRUHU

Škorpión, Strelec

ENERGETICKÉ MIESTA NA TELE

Obsidián ovplyvňuje koreňovú čakru

Minerálna surovina

Obsidián vzniká, keď sa vulkanická láva rýchlo ochladí po nečinnosti sopky. Obsidiánové kúsky sa najčastejšie vyskytujú v lávových prúdoch, ktoré sú inak známe ako obsidiánové prúdy . Je to preto, lebo tieto toky zahŕňajú veľa oxidu kremičitého (35% až 80%), čo je jedna z hlavných zložiek obsidiánu. Obsidián je podobný ako minerál, ale nie je minerál, pretože nevytvára kryštály a jeho zloženie je príliš premenlivé. Je to vulkanické sklo.

Obsidián je tvrdý, krehký a amorfný a dokáže sa zlomiť s ostrými hranami.

Zvyčajne má tmavú farbu, ktorá sa môže líšiť od množstva nečistôt. Železo a iné prvky môžu obsidián sfarbiť na tmavohnedú a čiernu farbu.

Minerál Cristobalit dodáva obsidiánu biele škvrny vločkovitého charakteru.