ACHÁT BIELY

MATERIÁL: prírodný polodrahokam

VEĽKOSŤ: 8 mm

ÚČINKY:

Biely Achát zvyšuje energiu, sebadôveru a objasňuje pravdivosť situácií. Achát napomáha dosiahnuť emočnú, fyzickú a duševnú rovnováhu. Harmonizuje Jin-Jang, pozitívne-negatívne energie, upokojuje, prináša jasnosť a koncentráciu do každodenných situácií. Poskytuje pocit bezpečia a istoty, zmierňovaním napätia a emočnej traumy. Podporuje seba prijatie a odpustenie.

Biely Achát je  “najvyšší tehotenský kameň”. Pomáha chrániť matku a dieťa, tíši pôrodné bolesti, zmierňuje ranné nevoľnosti.

STAROSTLIVOSŤ

Biely Achát sa najlepšie čistí teplou mydlovou vodou a mäkkou kefkou, prípadne bavlnenou handričkou. Achát je citlivý na vysoké teplu, preto ho nečistite parou.

Kozmetika a pot môžu tiež ovplyvniť vzhľad Achátu a preto si šperky dávajte až po nanesení makeu-pu, parfumu a pred plávaním alebo iným športom šperky odložte na suché a bezpečné miesto. Neskladujte na priamom slnečnom svetle a teplom mieste.

Drahé kamene absorbujú negatívnu energiu od vás, ale aj z okolitého prostredia. Preto je dôležité pravidelné čistenie. Viac o tom ako sa o drahé kamene starať, nájdete tu: Čistenie drahých kameňov.

Ak chcete udržať energetickú hodnotu kameňa, je potrebné ho pravidelne dobíjať. Môžete ho umiestniť na okno a vystaviť mesačnému svitu, aby ste jeho energiu nabudili. Používajú sa aj iné techniky, ako šalviový dym alebo kadidlový dym, prípadne môžete použiť esenciálne oleje.

NOSENIE

Jeho účinky sa zvyšujú, ak ho budete nosiť po celý deň. 

KOMBINOVANIE S INÝMI KAMEŇMI

Najväčšia hodnota Bieleho Achátu môže byť v jeho neutralite. Jeho polopriesvitná biela farba zjemní šperky odvážnych a výrazných farieb a zosvetlí iné tmavé kamene. Dajú sa miešať so širokou škálou kameňov.

Energia kameňa sa zosilní, ak ho skombinujeme s kameňmi Kremeň, Hematit, Karneol, Turmalín, Jaspis, Kalcit, Avanturín, Citrín, Lapis lazuli, Akvamarín.

KAMEŇ ZVEROKRUHU

Blíženci

ENERGETICKÉ MIESTA NA TELE

Biely Achát ovplyvňuje korunnú čakru.

Minerálna surovina

Achát je odroda pruhovaného chalcedónu, ktorý patrí do odrody kremeňa. Achát vzniká, keď sa v sopečnej láve tvoria bubliny plynu. Tieto bubliny ochladzovaním tvrdnú a vytvárajú uzliny v hornine, ktoré sa ukladajú do vrstiev a dávajú achátu najrozmanitejšie farby. Môže byť biely, modrý, červený, zelený, hnedý, priehľadný, neprehľadný, lesklý alebo matný.

Achát je extrémne tvrdý polodrahokam, ktorá vyžaduje rezanie kameňa diamantovými pílami. Je vyleštený, aby sa odstránili všetky nedokonalosti a potom zafarbený, aby sa zvýraznili prekrásne prírodné pruhy vo vnútri.

V bielom Acháte môžu mať uzliny, pruhy, rôznu úroveň priesvitnosti a nepriehľadnosti.